7L0 521 102 M 95542102014
Certification :
ISO9001/TS16949
Place of Origin :
China
MOQ :
10pcs/consultation
Payment Terms :
L/C T/T Paypal Western union
Supply Ability :
10000 pieces/per month
Delivery Time :
5-15 work days
Packaging Details :
Export Standard Packing
OE Number :
7L0 521 102 M 955 421 020 14
Car Make :
Porsche Cayenne Volkswagen Touareg
Total Length :
1246mm
Bolt Hole Circle :
110mm
Outer diameter :
151mm
Fitting Position :
Rear
Price :
Negotiation
Description
Driveshaft Prop Shaft For Porsche Cayenne Volkswagen Touareg 7L0 521 102 M 955 421 020 14
INTERCHANGES WITH THE FOLLOWING PART NUMBERS:
Product Description:
  • Fitting Position: Rear
  • Multi-piece: Two-piece
  • Supplementary Article/Info 2: with holding frame
  • Total Length: 1246 mm
  • Bolt Hole Circle Ø 1: 110 mm
  • Bore Ø 1: 12.15 mm
  • No. of holes 1: 6
  • Bolt Hole Circle Ø 2: 86 mm
  • Bore Ø 2: 10.2 mm
  • No. of holes 2: 6
  • Pipe Ø: 70 mm
  • Outer diameter 1: 151 mm
  • Outer diameter 2: 99.47 mm
Fitment Car Model:
Year Make Model Trim Engine
Rear Shaft 2006 Porsche Cayenne S Sport Utility 4-Door 4.5L 4511CC V8 GAS DOHC Naturally Aspirated
Rear Shaft 2006 Porsche Cayenne Turbo S Sport Utility 4-Door 4.5L 4511CC V8 GAS DOHC Turbocharged
Rear Shaft 2006 Porsche Cayenne Turbo Sport Utility 4-Door 4.5L 4511CC V8 GAS DOHC Turbocharged
Rear Shaft 2005 Porsche Cayenne S Sport Utility 4-Door 4.5L 4511CC V8 GAS DOHC Naturally Aspirated
Rear Shaft 2005 Porsche Cayenne Turbo Sport Utility 4-Door 4.5L 4511CC V8 GAS DOHC Turbocharged
FEATURES:
1. Guaranteed Exact Fit for easy installation
2.100% BRAND NEW, premium ISO/TS 16949 quality - tested to meet or exceed OEM specifications
3. Engineered for superior durability, backed by industry leading warranty
4. Manufactured to meet or exceed precise quality specifications.
Show Picture :
Length 1246mm Rear Axle Drive Shaft 7L0521102M 95542102014 For Porsche Cayenne
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
MANER
Model Number :
7L0 521 102 M 95542102014
Certification :
ISO9001/TS16949
Place of Origin :
China
MOQ :
10pcs/consultation
Payment Terms :
L/C T/T Paypal Western union
Contact Supplier