Product Description: Platinum and iridium car spark plug match for Denso SK16R11/NGK IFR5A11 power performance Model K5RTIP Thread Size M14x1.25 Reach 19mm (3/4”) Hex 5/8”(16mm) Seat Type Gasket Gap 0.8mm Heat Range 5 ...