FT-49OGM3525-150K
Brand Name :
FUTENG
Place of Origin :
China
MOQ :
1000 Pieces
Price :
Negotiable
Certification :
CE/ROHS/FCC/REACH/ISO14001/ ISO9001/ISO45001/IATF16949
Payment Terms :
L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram
Supply Ability :
Delivery Time :
15-30 days/Negotiable
Packaging Details :
Standard Export Carton & Customzied
Name :
Slow Speed Gear Motor
Continuous Current(A) :
about 110mA-550mA
Efficiency :
65%-73%
Rated Power :
1-50w
Rated voltage :
3-24V, 6v/12v/24v
Speed Rpm :
2rpm-600rpm
Torque :
1-38kgf.cm, 20/28/21/27(g.cm)
Type :
Gear Motor
Usage :
Fan, Home Appliance, Cosmetic Instrument, Smart Home
Warranty :
3 months ~ 1 year
Geared motor model :
FT-49OGM3525-150K
Gear box size :
49mm
Rotating speed :
5000/12000/6000/9000(rpm)
Current :
45/90/21/43(mA)
Output :
0.88/2.96/1.12/2.2(w)
Description
FT-49OGM3525 Slow Speed Gear Motor High Torque RPM DC 12V 24V BBQ Gear Motor
VR
FT-49OGM3525 Slow Speed Gear Motor High Torque RPM DC 12V 24V DC Gear Motor
FT MOTOR
Geared motor model: FT-49OGM3525-150K Gearbox diameter: 49mm Voltage: 1-24V Speed: 1rpm-600rpm DC gear motors are widely used: Robots, electronic locks, public bicycle locks, relays, electric glue guns, household appliances, 3D printing pens, electric toothbrushes, office equipment, massage health care, beauty and fitness equipment, medical equipment, toys, electric daily necessities, automotive automatic facilities, etc.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Model Number :
FT-49OGM3525-150K
Brand Name :
FUTENG
Place of Origin :
China
MOQ :
1000 Pieces
Price :
Negotiable
Certification :
Contact Supplier