B140RW02.V0
Certification :
ISO
Place of Origin :
China
MOQ :
1 piece
Price :
negotiation
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
80000 per month
Delivery Time :
2-3days after payment
Packaging Details :
Resolution :
1600 x 900
Interface Type: :
LVDS 40pins
Contrast Ratio: :
400:1
Voltage Supply: :
3.3V
Description
Brand new 14.0 LED laptop screen 40pin LVDS wedge screen 1600*900 B140RW02 V0
Quick Details:
1. Size:14.0 inch
2. Model:B140RW02.V0
3. Brand:Auo
4. Resolution: 1600 x 900
5. Condition:New A+ Grade
6. Warranty:3 Months
Product description:
14.0 inch led screen display
Data connector:
40 pins
Response time:
2/6 ms
Display mode:
TN
Surface:
Mirror plate
Brightness:
200cd/m^2
Resolution:
Viewing angle:
45/45/15/35
Backlight:
WLED
Condition:
grade A+
Interface pins:
LVDS 40 pins
Rohs:
certificated
Warranty:
3 months
Packing:
antistastic bag and original box
Brand New 14 Inch LCD Screen 40 Pin 1600*900 B140RW02 V0 1600 X 900 ResolutionBrand New 14 Inch LCD Screen 40 Pin 1600*900 B140RW02 V0 1600 X 900 Resolution
Hot Models For Laptop LCD Screen Replacement
Direct Source /Ready Stock/Competitive Price
11.6"
13.3"
14"
15.6"
17.3"