HB140WX1-300
Certification :
ISO
Place of Origin :
China
MOQ :
1 piece
Price :
negotiation
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
80000 per piece
Delivery Time :
2-3days after full payment
Packaging Details :
resolution :
Model Number: :
HB140WX1-300
Backlight: :
200cd/sqm
Refresh frequency: :
60Hz
response time: :
8ms
Type :
TFT
Description
refurbished lcd panel 14.0 inch 1366*768 HB140WX1-300 LVDS 40pin laptop lcd screen
Panel model:
HB140WX1-300
Surface:
Matte plate
Interface type:
LVDS 40pins
Contrast ratio:
600:1
Response time:
8ms
Viewing angle:
45/45/20/40
Condition :
Brand new and Grade A +
RoHS:
Verified
Warrenty:
Three months
Packing and Delivery:
Antistatic bag and original box
LCD&LED SCREEN FOR LAPTOP
Application
Laptop
brand
all brands available
Size
7.0-17.3 (normal,slim)
Resolution
Send your message to this supplier
Send Now
Full Tested Original 14 Inch LCD Screen HB140WX1-300 LED Replacement Panel 1366*768 LVDS 40 Pin
Ask Latest Price
Brand Name :
BOE
Model Number :
HB140WX1-300
Certification :
ISO
Place of Origin :
China
MOQ :
1 piece
Price :
negotiation
Contact Supplier