SA-4755-12 3935429
Certification :
no
Place of Origin :
China
MOQ :
1pc
Price :
Payment Terms :
L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,Wechat,Alipay
Supply Ability :
1000pcs/month
Delivery Time :
2-4days
Packaging Details :
usually netural packaging,require can negotiation
Products Name :
Fuel Shut Off Solenoid Valve
Part Number :
SA-4755-12 3935429
Weight :
0.8kg
Application :
Cummins Engine 6BT 5.9L 6CT 8.3L
Condition :
New 100%
Material :
steel
MOQ :
1PC
Warranty :
3months
Voltage :
12 V
Description
12V Fuel Shut Off Solenoid Valve SA-4755-12 3935429 for Cummins 6BT 5.9L Engine
Product Description
Name: Fuel shutoff solenoid valve
Part Number: SA-4755-12 3935429
Warranty: 3 Months
Voltage:12V
Note: Please check the fitment carefully before purchase. Or just tell us the part number you need.
Application:Cummins Engine 6BT 5.9L 6CT 8.3L
Contact Me for Detail Information:
WhatsApp/Wechat: +8619195527982
email: chennanxi400@gmail.com
About Our Company
  • We have many construction machinery spare parts,like:
  • Engine spare parts(brand): ISUZU MITSUBISHI HINO CUMMINS DEUTZ YANMARN KUBOTA PERKINS
  • Hydraulic spare parts(Brand):HANDOK TONG MYUNG KAWASAKI/KPM FLUTEK KYB SKS REXROTH JIC
Other Part Number Solenoid Valve for You choose
Part Number Application
3935431/3939702/SA-4755-12/SA-4892-12 Fit for Cummins 6BT 5.9L Engine
24V 174-4909 Fit for CAT Track D7R II D7R D6R D7E LGP D6M D5M D6R II D11R D10R D6 D5
147-5399 Fit for Cat 950F II 970F 966F II 980G Loader
206-60-51130/206-60-51131 Fit for Komatsu PC200-6 6D102
116-3526 /315-4412 Fit for Cat 330D L 323D LN 330D 324D LN 330C 325D L 325C 325D 345C L
136-1678 Fit for CAT 525 515 928F D8R