K42X47X30-ZW
Certification :
ISO9001-2000 / SGS / BV / CE / IAF
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
1 pcs-5pcs
Price :
0.1-200USD
Payment Terms :
30% Deposit , Balance After BL Copy
Supply Ability :
100000pcs/month
Delivery Time :
3-7Days After Deposit
Packaging Details :
Model No. :
K42X47X30-ZW
K42X47X30-ZW Bearing Size :
42 X 47 X 30 mm
K42X47X30-ZW Bearing kg :
0.054kg
Original :
JIANG SU
Application :
Printing Machine Bearing
Same Model :
K42X47X30-ZW bearing / K42X47X30 bearing
Description
K-ZW Series K42X47X30-ZW , K58×65×36-ZW Needle Roller Cage Assembly Radial Load
K42X47X30-ZW Bearing Specification :
FSK BEARING Model Number K42X47X30-ZW
Part Name Needle Roller Bearing Cage
Application Printing Machine
Brand FAG / TIMKEN / NSK / NTN / FSK / Any Brand
Precision Rating ABEC-3 / ABEC-5
Row Double Row
Dimensions(mm)(d*D*b) 42 X 47 X 30 mm
Weight / Mass ( KG ) 0.054kg
HS Code 8482800000
Bearings Drawing :
Bearings Detailed Pictures :
This Series Other Bearings We Do
Bearing Number d D H m
F-91662 12 mm 16 mm 24 mm 6.6 g
F-45928 15 mm 19 mm 22 mm 6.7 g
F-91449 18 mm 22 mm 35 mm 10.3 g
K22×27×40 22 mm 27 mm 40 mm 23.8 g
K24×30×31-ZW 24 mm 30 mm 31 mm 32 g
K25×30×26-ZW 25 mm 30 mm 26 mm 19 g
F-91680 26 mm 30 mm 46.4 mm 35 g
K26×30×22-ZW 26 mm 30 mm 22 mm 12 g