30BGS1-2NSL
Certification :
ISO9001-2000 / CE / ROHS / UL
Place of Origin :
JAPAN
MOQ :
1 pcs
Price :
Talk in the letter
Payment Terms :
L/C, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
100000pcs/month
Delivery Time :
5-7Days After Details Confirmed
Packaging Details :
1)COLOURED SINGLE BOX PACKING + CARTON BOX PACKING + PALLETS , 2) INDUSTRIAL PACKING
Brand :
NACHI
Size :
30mm x 62mm x 27mm
Usage :
Automobile
Quality :
ABEC-1 to ABEC-9
Payment term :
T/T, Western union,paypal
Structure :
Deep Groove
Description
Automotive Air Conditioner Bearing 30BGS1-2NSL 30mm x 62mm x 27mm
Specifications
Model Number
30BGS1-2NSL
Part Name
Air Conditioner Compresser Bearings ( Ball Bearings )
Brand
NACHI / NSK / NTN / KOYO / FSK / OEM
structure
Double Row Deep Groove Ball Bearing
Material
Gcr15 Chrome Steel
Precision Rating
ABEC-1 to ABEC-9
Vibration and Noise Z0V0 / Z1V1 / Z2V2 / Z3V3
Cage Steel Cage / Nylon Cage
Bearing Dimensions(mm)(d*D*b)
30mm x 62mm x 27mm
Payment Term
T/T, Western union,paypal
HS Code
Original Country Show JAPAN
Drawing
FSK Advantage
  • 10 years manufacture experiences
  • Secure Ordering
  • Delivery Date Guarantee
  • 100% Low Price Guaranteed