40BD219DU
Certification :
ISO9001-2000 / CE / ROHS / UL
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
1 pcs
Price :
Talk in the letter
Payment Terms :
L/C, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
100000pcs/month
Delivery Time :
5-7Days After Details Confirmed
Packaging Details :
1)COLOURED SINGLE BOX PACKING + CARTON BOX PACKING + PALLETS , 2) INDUSTRIAL PACKING
Part Number :
40BD219DU
Size :
40mm x 62mm x 24mm
Cage :
Steel Cage / Nylon Cage
Brand :
NSK
Payment term :
T/T, Western union,paypal
Original :
CHINA
Description
NSK Air Conditioner Bearings For cars 40BD219DU 40mm x 62mm x 24mm
Specifications
Model Number
40BD219DU
Part Name
Air Conditioner Compresser Bearings ( Ball Bearings )
Brand
NSK / / TIMKE / FAG / NTN / KOYO / NACHI / FSK
Structure
Double Row Ball Bearing
Material
Gcr15 Chrome Steel
Precision Rating
ABEC-1 to ABEC-9
Vibration and Noise Z0V0 / Z1V1 / Z2V2 / Z3V3
Cage Steel Cage / Nylon Cage
Bearing Dimensions(mm)(d*D*b)
40mm x 62mm x 24mm