PLC110/190
Certification :
ISO9001-2000 / SGS / BV / CE / IAF
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
1 pcs-5pcs
Price :
0.1-200USD
Payment Terms :
30% Deposit , Balance After BL Copy
Supply Ability :
100000pcs/month
Delivery Time :
3-7Days After Deposit
Packaging Details :
Model No. :
PLC110 / 190
Size :
110mm × 190mm × 82mm
Weight :
9.2kg
Row :
Double Row
Material :
Gcr15 Chrome Steel
Feature :
High Load
Description
Double Row PLC110/190 Mixer Bearing for Concrete Mixer Truck 110mm × 190mm × 82mm
PLC110/190 Bearing Specification :
Model Number PLC110/190
Part Name Concrete Mixer Bearing
Dimensions(mm)(d*D*b) 110mm × 190mm × 82mm