LC-RY6450
Certification :
CE
Place of Origin :
wenzhou
MOQ :
1
Payment Terms :
L/C, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
5sets/month
Delivery Time :
40-60 working days
Packaging Details :
fumigation wooden
Description
Features:
1.main motor use imported Variable frequency stepless speed regulation
3.Unwinding device controlled by auto web guide sensor
5.Printing unit use 360 degree adjustment for web. they can be printed connected or separated
6.very printing unit have one IR dryer
7.Optional:UV dryer
8.Rewinding and unwinding adopt tile air shaft
9.The ink roller can be auto break away and running at low speed to prevent ink from drying
Technical data
Model LC-RY6450
Max Printing speed 80m/min
Printing color 6 color
Max roll paper width 450mm
Max priniting width 420mm
Max unwinding diameter 600mm
Max rewinding diameter 600mm
Printing cir 175-381mm
Overprinting precision +-0.1mm
Machine thickness 22mm