Optical Lens High Power 150W LED Flood Light AC100 - 240V LED Sports Stadium Light
Model Powers(W) Lumens(LM) Input Voltage(V) Dimension(mm) CCT(K) Warranty
LY-FL-120W-CL5 120W 10200LM AC100-240V 451*311*202 2800K-6500K 5 Years
LY-FL-150W-CL5 150W 12750LM AC100-240V 451*311*202 2800K-6500K 5 Years
LY-FL-180W-CL5 180W 15300LM AC100-240V 451*311*202 2800K-6500K 5 Years
Featurers:
1 Led Type: High Power Led
2 Beam angle:10/24/38/60/90°,Power factor (PF) :≥0.95
3 Color:White/Warm White(2800-6500K) ;
4 IP Degree:IP65,Frequency (Hz) :47 to 63Hz, Color index (CRI) :≥80Ra
5 LED life span: 5,0000 hours,warranty:5 Years
6 Appearance parameters
7 House& lampshade:Aluminium alloy
8 Fixture Colour:Black
Advantages:
  • 45mil Bridgelux COB LED, 120lm/w, CRI>80
  • Anti-glare micro optical lens
  • MeanWell Driver inside, PF>0.95
  • Lighting distance>50m at beam angle 10degree
  • Lifespan>50,000 hrs
  • 5 years warranty
Pictures:
Contact: Leo Loo
Email: sales19@leyond.com.cn
Skype: lysales19
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Leyond
Model Number :
LY-FL-150W-CL5
Certification :
CE,RoHS
Place of Origin :
Shenzhen,China
MOQ :
1 pc
Price :
USD120-USD195/pc
Contact Supplier