CM400DY-24NF
Place of Origin :
US
Brand Name :
Original
Supply Ability :
859000PCS/Day
Packaging Details :
Box/Reel/Tube
MOQ :
10
Price :
Delivery Time :
1-7 days
Payment Terms :
T/T, Western Union, Paypal,Alibaba trade order
Type :
Module
Package :
Module
Voltage :
1200V
Product Name :
IGBT Module
Best Price :
Pls contact us!
Port :
HK/SHENZHEN
Description
Product Detail
Series IGBTMOD™
Part Status Discontinued at Digi-Key
Configuration Half Bridge
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200V
Current - Collector (Ic) (Max) 400A
Power - Max 1470W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.5V @ 15V, 400A
Current - Collector Cutoff (Max) 1mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce 94nF @ 10V
Input Standard
NTC Thermistor No
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Module
1. Stock,Order goods or Manufacturing welcome.
2. Sample order.
3. We will reply you for your inquiry in 24 hours.
contact us
Welcome to contact me
Contact name: Yolanda
PH/ WhatsApp: +8614774868256
Wechat: 14774868256
Skype: qyt-yolanda1
QQ: 2880072536
Website: www.quanyuantong.net
Send your message to this supplier
Send Now
CM400DY-24NF IGBT Power Modules 400A 1200V 1470W CM300DY-24H CM300DY-24A
Ask Latest Price
Model Number :
CM400DY-24NF
Place of Origin :
US
Brand Name :
Original
Supply Ability :
859000PCS/Day
Packaging Details :
Box/Reel/Tube
MOQ :
10
Contact Supplier