FZ400R12KS4
Brand Name :
Original
Place of Origin :
US
Supply Ability :
859000PCS/Day
Packaging Details :
Box/Reel/Tube
MOQ :
10
Price :
Delivery Time :
1-7 days
Payment Terms :
T/T, Western Union, Paypal,Alibaba trade order
Package :
Module
Type :
Module
Voltage :
1200V
Current - Collector (Ic) (Max) :
510A
Power - Max :
2500W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
3.7V @ 15V, 400A
Product Name :
IGBT Module
Best Price :
Pls contact us!
Port :
HK/SHENZHEN
Description
Product Detail
Part Status Active
Configuration Single
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200V
Current - Collector (Ic) (Max) 510A
Power - Max 2500W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3.7V @ 15V, 400A
Current - Collector Cutoff (Max) 5mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce 26nF @ 25V
Input Standard
NTC Thermistor No
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Module
1. Stock,Order goods or Manufacturing welcome.
2. Sample order.
3. We will reply you for your inquiry in 24 hours.
contact us
Welcome to contact me
Contact name: Yolanda Song
PH/ WhatsApp: 86- 14774868256
Wechat: 14774868256
Skype: qyt-yolanda1
QQ: 2880072536
Website: www.quanyuantong.net
Send your message to this supplier
Send Now
FZ600R12K 1200V 400A 2500W Switching IGBT Module FZ400R12KS4
Ask Latest Price
Model Number :
FZ400R12KS4
Brand Name :
Original
Place of Origin :
US
Supply Ability :
859000PCS/Day
Packaging Details :
Box/Reel/Tube
MOQ :
10
Contact Supplier