IXFN39N90
Brand Name :
Original
Place of Origin :
US
Supply Ability :
859000PCS/Day
Packaging Details :
Box/Reel/Tube
MOQ :
10
Price :
Delivery Time :
1-7 days
Payment Terms :
T/T, Western Union, Paypal,Alibaba trade order
Package :
Chassis Mount
Type :
Module
FET Type :
N-Channel
Port :
HK/SHENZHEN
Description
Product Detail
Packaging Tube
Part Status Active
FET Type N-Channel
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss) 900V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 39A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs 220 mOhm @ 500mA, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 8mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 390nC @ 10V
Vgs (Max) ±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 9200pF @ 25V
Power Dissipation (Max) 694W (Tc)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type Chassis Mount
Supplier Device Package SOT-227B
1. Stock,Order goods or Manufacturing welcome.
2. Sample order.
3. We will reply you for your inquiry in 24 hours.
contact us
Welcome to contact me
Contact name: Yolanda Song
PH/ WhatsApp: 86- 14774868256
Wechat: 14774868256
Skype: qyt-yolanda1
QQ: 2880072536
Website: www.quanyuantong.net
Send your message to this supplier
Send Now
N Channel IXFN39N90 Power MOSFET Module 900V 39A For DC-DC Converter SOT-227B
Ask Latest Price
Model Number :
IXFN39N90
Brand Name :
Original
Place of Origin :
US
Supply Ability :
859000PCS/Day
Packaging Details :
Box/Reel/Tube
MOQ :
10
Contact Supplier