IR360X390X80 Needle Bearings Inner Ring dimensions/ROLAMENTO
Item: IR360X390X80
Old Code: IR360X390X80
Size: 360 × 390 × 80 mm
Bore Dia (mm): 360
Outside Dia (mm): 390
Width Dia (mm): 80
Drawing:
IR360X390X80  bearing for Minnessota / IR360X390X80 Needle Bearings Inner Ring  / IR360X390X80
IR360X390X80 Needle Bearings Inner Ring basic dimensions and specification
New Model/Bearing number: IR360X390X80
Old Model/Old number: IR360X390X80
Main demensions: d: 360 mm × D: 390 mm × T/B: 80 mm
Inside diameter (ID d): 360 mm
Outside diameter (OD D): 390 mm
Thickness/width (T/B/H): 80 mm