IR380X415X100 /IR380X415X100 ROLAMENTO /IR380X415X100 needle roller bearings
Certification :
ISO 9001 INA quality certificate
Place of Origin :
GERMANY CHINA
MOQ :
1
Price :
negotiation on line/ whatsapp/ email/ skype
Payment Terms :
L/C, T/T, Western Union
Supply Ability :
37000 set /pcs per month
Delivery Time :
3--7 work days
Packaging Details :
INA standard packing+ wooden box protect
type :
needle bearings
Size :
380 × 415 × 100 mm
Description
IR380X415X100 Needle Bearings Inner Ring dimensions/ROLAMENTO
Item: IR380X415X100
Old Code: IR380X415X100
Size: 380 × 415 × 100 mm
Bore Dia (mm): 380
Outside Dia (mm): 415
Width Dia (mm): 100
Drawing:
IR380X415X100  bearing for Minnessota /IR380X415X100 Needle Bearings Inner Ring  / 	IR380X415X100
IR380X415X100 Needle Bearings Inner Ring basic dimensions and specification
New Model/Bearing number: IR380X415X100
Old Model/Old number: IR380X415X100
Main demensions: d: 380 mm × D: 415 mm × T/B: 100 mm
Inside diameter (ID d): 380 mm
Outside diameter (OD D): 415 mm
Thickness/width (T/B/H): 100 mm