Features:
Spacious interior design:
- Isolated compartment
- Dry/wet separation zone
- Mesh hidden pocket
- Main storage area: X-straps with elastic for secure packing
Eco-friendly ABS + PC material
Dimensions:
20" (Carry-on, 3-5 day trips) 33x22x58cm
22" (Checked luggage, 4-7 day trips) 38*23*62cm
24" (Checked luggage, 7-10 day trips) 41*24*64cm
26" (Checked luggage, 10-13 day trips) 44*25*70cm
28" (Checked luggage, 10-13 day trips) 46*26*71cm