HKV-AX03-50-1
Certification :
CCC, CE, RoHS
Place of Origin :
China
MOQ :
300
Price :
Negotiated
Payment Terms :
L/C, D/A, D/P, T/T
Supply Ability :
100000pcs per a month
Delivery Time :
30days to 50days
Packaging Details :
1pc/carton brown carton
Led Source :
led chip
Solar Panel :
polysilicon, 6V 25W
Battery Type :
lithium iron phosphate, 20AH
Color Temperature :
6000-6500K
Discharge Time :
12H(optional)
Rainy Days :
2-3 days
Warranty :
2 years
Life span :
50000 hours
Light Angle :
120 °
Protection grade :
IP 65
Description
HKV-AX03-50-1 hot sales 50W sunshine powered solar road lamp light and remote control led street light
1. Specifications:
Led Source led chip
Solar Panel polysilicon, 6V 25W