HKV-FS350-W100
Certification :
UL, CE, ETL, DLC, ROHS
MOQ :
100
Supply Ability :
1000000pcs per a month
Delivery Time :
30days to 50days
Packaging Details :
1pc/carton
Materials :
Aluminum
Input Voltage :
90-240vac
Frequency Range :
50Hz ~ 60Hz
Power Efficiency :
95%
Power Factor :
﹥0.95
Luminous Efficiency :
160 LM/W MAX
CRI :
70-90
led :
COB/3030
beam angle :
120°
Ambient temperature :
-35℃~+60℃
Description
HKV-FS350-W100 100W higher power 240V factory use LED flood light
1. Features
Led source flip chips COB 3030
Input Voltage AC90-240C
Frequency Range 50Hz ~ 60Hz
Power Efficiency 95% MAX
Power Factor ﹥0.95
Driver Mean well/ /inventer/sosun/own brand optional
Led Luminous Efficiency 160LM/W MAX
Color Rendering Index 70-90
beam angle 25°,60°,120°
Brand Led source /orsam/cree/Bridgelux/Sanan optional
work temperature -35℃~+60℃
IP IP65
2. Specifications
A) our Flood lamp passed certification UL, CE, ETL, DLC, ROHS.
3. Use positons
factory, garden, street, road, sports stadium, bridges and etc.
4. Our service.
1. Welcome OEM/ODM.
We can accept your own brand or design.
2.Quality control.
2) Our salesman ,also as a order follower,would trace every phase of production from the beginning.
3) We have a QC team ,every product would be checked by them before packed.
4) We would try our best to help clients solve problems when they occurred.
3.Welcome to visit.
4.After-service
1) In production and after delivery, we will track on time and tell your goods situation.
Send your message to this supplier
Send Now
Factory Use Industrial LED Flood Lights 100W 240V High Lumen HKV-FS350-W100
Ask Latest Price
Brand Name :
HKV
Model Number :
HKV-FS350-W100
Certification :
UL, CE, ETL, DLC, ROHS
MOQ :
100
Price :
Negotiated
Contact Supplier