HKV-LD-50W
Certification :
CCC, CE, FCC, RoHS, Rohs
MOQ :
300
Supply Ability :
100000 per one month
Delivery Time :
30 to 50days
Packaging Details :
1pc/carton
Led Source :
EPISTAR Chips
Driver :
own brand
Input Voltage :
AC86-265V
Color Temperature :
6000-6500K
Material :
Die-casting aluminum+Lens
Pole OD :
60MM
Installing Height :
3-5M
Working Mode :
light control + remote control
Warranty :
2 years
Life span :
50000H
Description
HKV-LD-50W lifespan 5000h warranty 2years 30W AC220V led road street garden light
1. Products compositions
mold# HKV-LD-50W
power 50W
Led Source EPISTAR Chip
Driver own brand
Input Voltage AC86-265V
Color Temperature 6000-6500K
Material Die-casting aluminum+Lens
Pole OD 60mm
Warranty 2years
Working Mode light control + remote control
Light Angle 120°
Protection grade IP65
CRI 80Ra
lifespan 50000h
2. Features
B) High Energy-efficiency: up to 80% energy saving compared to traditional lamps.