B240700000472
Certification :
ISO
Place of Origin :
China
MOQ :
1 piece
Price :
9.8 usd/piece
Payment Terms :
L/C, T/T, Western Union
Supply Ability :
100,000 Pieces per Month
Delivery Time :
5-10 days
Packaging Details :
Wooden case or carton as per goods
Part Name :
Air Conditioner Blower Relay For SANY
Part Number :
B240700000472 056700-8170
Part Weight :
0.05 kg
Type :
Power Relay
Size :
75×31×27 mm
Material :
Steel and plastic
Application :
SANY Excavator/Rotary Drill/Mixer Truck
Nickname :
Compressor Relay
Working Voltage :
DC24V
Current :
50A
Working Temperature :
-30 ~+80℃
Life Span :
50000 times
Description
Original Parts B240700000472 056700-8170 Excavator DC24V Air Conditioner Blower Relay For SANY
Product Details
original spare part
1. Original parts, first-class quality
2. Stainless steel shell
Feature
1. Responsive, easy to switch on and off
2. Sturdy and durable, suitable for harsh conditions
3. Pure copper contacts for easy passage through 300A
long life
According to the general situation, power relay can work for 50000 times.
Product Parameters Table
Product Name
B240700000383 8943795431 Excavator Relay Battery Jideco 24v For SANY Spare Parts
Brand Name Warmsun
Part Number B240700000383 Model Number 8943795431
Other Name Power Relay Measure 135*120*88 mm
Working Voltage DC 24V Coil Voltage 6 ~ 220V
Working Temperature -30 ~+60℃ Place of Origin China
Part Weight 0.80 kg Rated Current of Main Contact 300 A