UR100030-SW High Quality 1000V 30A 30KW AC/DC Electric Vehicle Power Supply Module/ Charging Pile Module for EV
Description
It's high power 30kW charging module is dedicated to application in the fast charging station especially for energy storage charging station of EV. With the world's leading power electronic control technology and design technique, the module has good performance of high power density, high efficiency, wide voltage range, wide operating temperature range which make the charging system high reliability and easy to design.
Product Feature
  • AC/DC compatible input
  • High efficiency
  • Super wide constant power
  • Easy to operate
Technical Parameters
UR100030-SW 1000V 30A 30KW AC/DC Electric Vehicle Power Supply Module / Charging Pile Module for EV
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Watch Video
Brand Name :
Mckee Charging Cube
Model Number :
CLF-001
Certification :
CE
Place of Origin :
Luoyang, China
MOQ :
1
Price :
Negotiate
Contact Supplier
video