Slim DC Blower Fan slient samll fan 5V 9500-14000RPM Speed 20×20×8mm ROHS Approved
Bearing Type-------------Axially-grooved Bearing
Frame and Impeller--------L.C.P.(UL94V-0),IP57
Voltage-----------------DC 3.3V 5.0V
Temperature range-------- -10℃ to +60℃
Expected Life------------ 25000 hours
Insulation Resistance------10MEGA.Ω Min. at 500VDC(between frame and (+) terminal)
Dielectric Strength--------5mA Max. at 500VAC,60Hz,One Minute(between frame and (+) terminal)
Slim DC 12 Volt Blower Fan Slient 5V 9500-14000RPM Speed 20×20×8mm ROHS Approved
Specification
More fans
Manufature accroding to your demend, Size from 15mm to 1000mm, With FG RD PWM IP58 IP68 waterproof and dustproof function
Extensive application
Our sevice
Packing:
Carton box or according to customers demand
Shipment:
1. FOB Shenzhen or HongKong (mass production)
2. DHL,UPS,FEDEX,TNT or any other international express (sample or small quantity)
Delivery Time:
Generally, 500~1000pics 10 days after confirming the PI
Payment:
T/T and paybal
1. The payment for the high value sample will be charged.
2. The payment for the low value sample is free, but the freight should be paid by you.
AFQ
Q: Are you trading company or manufacturer ?
A: We are factory.
Q: Do you provide samples ? is it free or extra ?
A: Yes, we could offer the sample for but not free
Q: How long is your delivery time?
Q: What is your terms of payment ?
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
MX
Model Number :
MX3004GNH5
Certification :
CE ROHS
Place of Origin :
GD
MOQ :
500PCS
Price :
Contact Supplier