BT-ZNC-1500C
Certification :
CE ISO
Place of Origin :
China
MOQ :
1set
Price :
1400-2600USD
Supply Ability :
300 Piece/Pieces per Month business cutter tool
Delivery Time :
1-25 days,to be negotiated
Packaging Details :
business cutter tool packing:Standard Export Packaging,20GP,20FT,40HQ,etc
Rated Power: :
3KW
Voltage: :
220V
Weight (KG): :
120 KG
Showroom Location: :
Indonesia, Thailand
Machinery Test Report: :
Provided
Core Components: :
Motor, Engine
After-sales Service Provided: :
Engineers available to service machinery overseas
Name: :
business cutter tool
Control system: :
JIAODA CNC Control System
Cutting thickness: :
6-150mm
Cutting material: :
Metal Stainless Steel Carbon Steel Aluminum
Application: :
Sheet Metal Industry
Working area: :
1500mm*3000mm or bigger
After Warranty Service: :
Video technical support, Online support, Spare parts
Local Service Location: :
United States, Indonesia, Mexico, Thailand
Certification: :
ISO9001:2008
Description
Effective Cutting Range : 1500*3000 mm