Input Voltage 220V/380V-2P
Weight 8.7KG
Size 310*150*235
Max. Input Power 10.8KW
Arc Starting HF pilot
Air type input air
Max. MMA output 220A
MMA duty cycle 4.0mm continuously
Max. CUT output 50A
CUT thickness 10mm
GENWELD ZL-380SD Portable Inverter Welding Machine with 220V/380V-2P Input Voltage, 8.7KG Lightweight and 10mm CUT Thickness
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
GENWELD
Model Number :
ZL-380SD
Certification :
CE
Place of Origin :
CHONGQING
MOQ :
10 sets
Supply Ability :
100 sets per month
Contact Supplier