PSD1204PQBX-A
Certification :
ce
Packaging Details :
Standard carton
MOQ :
1
Price :
Negotiable
Type :
Axial Flow Fan
Electric Current Type :
DC
Blade Material :
Plastic
Voltage :
12V
Condition :
New
Part number :
PSD1204PQBX-A
Stock :
In Stock
Description
PSD1204PQBX-A Cooling Fan 40x28mm 12VDC 23.4CFM 19000RPM Dual ball bearing
Product Category
DC Fans
Type
Axial
Height
28 mm
Width
40 mm
Operating Supply Voltage
12 VDC
Airflow
23.4 CFM
Speed
19000 RPM
Bearing Type
Ball
Noise
59.9 dBA
Power Rating
9 W
Termination Style
Wire Leads
Series
PSD
Length
40 mm
Pressure Type
2.01 in H2O
Product
DC Brushless Fans
Size
40 mm x 28 mm
Current Type
DC
Frame Dimensions - mm
40 mm L x 40 mm W x 28 mm H
Send your message to this supplier
Send Now
PSD1204PQBX-A Power Supply Cooling Fan 40x28mm 12VDC 23.4CFM 19000RPM Dual Ball Bearing
Ask Latest Price
Place of Origin :
Guangdong, China
Brand Name :
Original
Model Number :
PSD1204PQBX-A
Certification :
ce
Packaging Details :
Standard carton
MOQ :
1
Contact Supplier