PTZTFTE259.1B
Place of Origin :
Japan
MOQ :
1
Price :
Payment Terms :
T/T
Delivery Time :
5-8 work days
Packaging Details :
SMD/SMT
product :
voltage-regulator diode
Installation style :
SMD/SMT
package/box :
DO-214AC-2
encapsulation :
Reel,Cut Tape,MouseReel
Product type :
Zener Diodes
Description
Manufacturer: ROHM Semiconductor
Product category: zener diode
Vz-zener voltage: 9.1 v.
Installation style: SMD/SMT
Package/box: do-214ac-2
Pd- power dissipation: 1 W
Ir-Maximum reverse leakage current: 20 uA
Zz-zener impedance: 6 Ohms
Maximum operating temperature:+150 C.
Configuration: Single
Test current: 40 mA
Qualification: AEC-Q101
Package: Reel
Package: cuttape
Encapsulation: MouseReel
Trademark: ROHM Semiconductor
Height: 2.2 mm
Ir-reverse current: 20 uA
Length: 4.7 mm
Product type: Zener Diodes
Sub-category: Diodes & directors
Width: 2.8 mm
Zener current: 20 uA
Part number alias: PTZTF9.1B
PTZ 9.1B.pdf
Send your message to this supplier
Send Now
PTZTFTE259.1B Single Zener Diode DO-214AC 1W 9.1V 6 Ohms SMD/SMT
Ask Latest Price
Watch Video
Brand Name :
ROHM Semiconductor
Model Number :
PTZTFTE259.1B
Place of Origin :
Japan
MOQ :
1
Price :
Payment Terms :
T/T
Contact Supplier
video