GCM1555C1H331FA16D
Place of Origin :
China
MOQ :
discussible
Price :
discussible
Payment Terms :
L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
10000pcs per month
Delivery Time :
1-7 working
Packaging Details :
original
Rated DC voltage :
50 V
capacitance :
330 pF
tolerance :
±1 %
Series of parts :
GCM
nominal voltage :
50 V
Package (metric) :
1005
Description
GCM1555C1H331FA16D Electric Charge 0402 330pF ±1% 50V C0G​
Products Description:
1. 0402 330pF ±1% 50V C0G
2. ±1% 50V ceramic capacitor C0G
3. NP0 0402 (1005 metric system)
Technological Parameters:
length 1 mm
breadth 0.5 mm
altitude 0.5 mm
Package (metric) 1005
packaging 0402
thickness 0.5 mm
texture C0G/-55℃~+125℃
PLC (product life cycle) Active
manner of packing Tape & Reel (TR)
minimal package 10000
Quality assurance
1. Every production process has a special person to test to ensure quality
2. Have professional engineers to check the quality
3. All products have passed CE, FCC, ROHS and other certifications
Questions&Answers :
Send your message to this supplier
Send Now
GCM1555C1H331FA16D Capacitors Resistors 330pF 50V C0G Electric Charge 0402
Ask Latest Price
Brand Name :
original
Model Number :
GCM1555C1H331FA16D
Place of Origin :
China
MOQ :
Price :
Payment Terms :
Contact Supplier