HWS1000-24
Place of Origin :
China
Input :
Single phase
Maximum hot spot current :
58.5 A
Maximum power :
1404 W
Input voltage range (AC) :
85 - 265 Vac
Input voltage range (DC) :
120 - 330 VDC
Rated output voltage (DC) :
24 VDC
Rated output range (DC) :
19.2 - 28.8 VDC
Maximum output current :
46 A
Maximum output power :
1104 W
Overvoltage :
30 - 34.8V
Ripple noise :
150 mV
Operating temperature range :
-10 °C - 70 °C
Description
New original TDK Lambda switch power module HWS1000-24
Product Name
Switch power module
Model number
HWS1000-24
Quality
100% brand new original
Warranty
12 months
Package
1 piece
TDK Lambda HWS1000-24 Switch Power Module for Single Phase Input and Wide Input Voltage Range
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
TDK
Model Number :
HWS1000-24
Place of Origin :
China
Input :
Single phase
Maximum hot spot current :
58.5 A
Maximum power :
1404 W