DBEE6-1X/200YG24K31M DBEE6-1X/315YG24K31M
Certification :
ISO
Place of Origin :
German
MOQ :
1
Payment Terms :
Western Union,T/T,D/P,D/A,L/C
Supply Ability :
100
Delivery Time :
2 weeks
Packaging Details :
wooden box
Charging :
micro5p
Efficiency :
Up to 95%
Displacement :
10 to 250 cc/rev
Products Name :
Rexroth Hydraulic Piston Pump
Power :
Hydraulic
Type :
Hydraulic Pump
Mounting Type :
Flange, Foot, and Face
Fuel :
Gasoline
Description
DBEE6-1X/200YG24K31M DBEE6-1X/315YG24K31M Proportional German Rexroth High-Pressure Relief Valve
Product Overview
Technical Specifications
Parameter DBEE6-1X/200YG24K31M DBEE6-1X/315YG24K31M
Model DBEE6-1X/200YG24K31M DBEE6-1X/315YG24K31M
Rated Power 200W 315W
Input Voltage 24VDC 24VDC