50W E27 E40 led lamp with Fin heat sink high lumen 5200Lm led bulb lamp samsung SMD5730 led warehouse lighting AC85-265V
Item Type 50W LED bulb light
Power 50W
Base Type E40 / E27
Beam Angle(°) 270°
Voltage AC90-265V (isolation / CC)
LED type 100pcs*0.5W SMD 5730
Led QTY 100pcs
Dimmable No
Emitting color Warm white / Nature white / Cool white
Luminous Flux 5200lm
Certificates CE,RoHS,CCC
Power Tolerance 3%
Material Fin Aluminum + PC
Size Φ150*297mm
50W E27 E40 led lamp with Fin heat sink high lumen 5200Lm led bulb lamp samsung SMD5730 led warehouse lighting AC85-265V50W E27 E40 led lamp with Fin heat sink high lumen 5200Lm led bulb lamp samsung SMD5730 led warehouse lighting AC85-265V50W E27 E40 led lamp with Fin heat sink high lumen 5200Lm led bulb lamp samsung SMD5730 led warehouse lighting AC85-265V
Advantage:
4. Up to 70% energy savining
5. Resistant to shock and vibration
6. Designed to last at least 5, 0000 hours
7. With clear and soft light
8. 2-year warranty
NOTE: Product available 30W 40W 50W 80W 100W 120W
specification:
Product Name: SMD5730-270degree-bulb light
Product Code: YN-Fin-50W
  1. Rated power: 50W
  2. Put in power: AC90-265V (isolation / CC)
  3. Source Type / number: 5730 -100PCS
  4. Luminous flux: 5200LM
  5. CRI: >80
  6. Color temperature; 2700-6000K (optional)
  7. Dimensions; ¢150*297MM
  8. Mounting interface; E27/E40
  9. Shade material; PC (transparent / frosted)
  10. Light body material: Fin Aluminum
  11. Surface Color: Black
  12. Beam Angle: 270 °
  13. Product Certification: CE, RoHS
Features:
Application:
Model 50W LED bulb light
Color Warm White Pure White Cold White
Color 2850-3000K 4250-4500K 6000-6500K
LED number 100pcs*0.5W SMD 5730
LED light angle 270°
Power (W) 50W±5%
Luminous Flux (Lm) 4700-5200lm
Luminous efficiency (Lm / W) >90lm/W
Power factor >0.90
Voltage (V) AC85V ~ 265V
Lighting Case Size (mm) E27/E40/E27/E26
Lamp holder Φ150*297mm
Packing Box / neutral / white box
LED chimney Milky white, transparent
Type Non-dimmable
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Herhe
Model Number :
50W Globe light
Certification :
CE,RoHS,CCC
Place of Origin :
China
MOQ :
50
Price :
Contact us
Contact Supplier