AC85 ~ 265 V
Application :
home lighting, indoor lighting,supermaket, shops lighting
Power :
8W
Material :
Aluminum body + PC cover
Size :
600*Φ15mm
Led QTY :
86 pcs
PC Cover color :
Milky white / transparent
Description
8W 600mm 2FT T5 linkable tube lamp split type 0.6m T5 tube light Brightness led tubes build-in driver AC85-265V
Item Type 0.6m split type T5 tube light
Power 8W
Base Type T5
Beam Angle(°) 180°
Voltage AC 85-265V
LED type SMD3014
Dimmable No
LED QTY 86pcs
Emitting color Warm white / Nature white /Cold white
CCT 2700-6500K
Luminous Flux 720±50lm
Certificates CE,RoHS,CCC
Power Tolerance 3%
Material Aluminum body + PC cover
Size 600*Φ15mm
Application home lighting, indoor lighting,supermaket, shops lighting
Parameters:
1,Input voltage :AC85 ~ 265 V
2,power: 8W
3 LED type :86PCS SMD3014
4 Material ; Aluminum body + PC cover
5 PC cover type: Milky white / transparent
6 Luminous :720±50lm
7 color temperature :2600-3500 k / 3500-5000 k / 5500-7000 k
8 product Size 600*Φ15mm
9 power type: 600mm=8W,1200mm=16W,1500mm=22W
Features:
1. Adopt international top chip and leading chip packaging
process LED
2. Aluminum alloy shell with high heat.
3. High transmittance lampshade made of imported raw materials,
optional transparent cover and milky cover.
4. Built-in constant current driver, high power, low harmonic,
stable performance, soft light, no flash.
5. LED fluorescent tube can be transformed into a sensor,
emergency, special adjustable lamp light etc. to meet different
customer needs.
6. High life, an average of 50,000 hours, is 10 times more than
traditional fluorescent lamp life.
7. Low-carbon, energy-saving and environmental protection,
no noise, no pollution .
8W 600mm 2FT T5 linkable tube lamp split type 0.6m T5 tube light Brightness led tubes build-in driver AC85-265V8W 600mm 2FT T5 linkable tube lamp split type 0.6m T5 tube light Brightness led tubes build-in driver AC85-265V8W 600mm 2FT T5 linkable tube lamp split type 0.6m T5 tube light Brightness led tubes build-in driver AC85-265V
8W 600mm 2FT T5 linkable tube lamp split type 0.6m T5 tube light Brightness led tubes build-in driver AC85-265V8W 600mm 2FT T5 linkable tube lamp split type 0.6m T5 tube light Brightness led tubes build-in driver AC85-265V8W 600mm 2FT T5 linkable tube lamp split type 0.6m T5 tube light Brightness led tubes build-in driver AC85-265V8W 600mm 2FT T5 linkable tube lamp split type 0.6m T5 tube light Brightness led tubes build-in driver AC85-265V8W 600mm 2FT T5 linkable tube lamp split type 0.6m T5 tube light Brightness led tubes build-in driver AC85-265V8W 600mm 2FT T5 linkable tube lamp split type 0.6m T5 tube light Brightness led tubes build-in driver AC85-265V
8W 600mm 2FT T5 linkable tube lamp split type 0.6m T5 tube light Brightness led tubes build-in driver AC85-265V8W 600mm 2FT T5 linkable tube lamp split type 0.6m T5 tube light Brightness led tubes build-in driver AC85-265V
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Herhe
Model Number :
0.6m split type T5 tube light
Certification :
CE,RoHS,CCC
Place of Origin :
China
MOQ :
50
Price :
Contact us
Contact Supplier