LM300WQ6-SLA1
Certification :
Rohs,CE,FCC
Place of Origin :
China
MOQ :
10pcs
Price :
Negotiation
Payment Terms :
T/T,W,Western Union,MoneyGram
Supply Ability :
3000pcs per week
Delivery Time :
4-5 working day
Packaging Details :
Industrial packing
Quality :
Brand new Original
Package :
Original industrial packing
Description
LG 30Inch Brand New Original LCD Panel LM300WQ6-SLA1 2560*1600 Pixels 350CD 92P
Brand
LG Display
Model
LM300WQ6-SLA1
Diagonal Size
30.0 inch
Type
a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format
2560(RGB)×1600 [WQXGA]
Configuration
RGB Vertical Stripe
Active Area
641.28(H)×400.8(V) mm
Outline Dim.
677.3(H)×436.8(V) ×18.5(D) mm
Bezel Area
646.3(H)×405.8(V) mm
Treatment
Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance
350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio
1000:1 (Typ.) (TM)
View Direction
Symmetry
Response Time
7/7 (Typ.)(Tr/Td); 6 (Typ.)(G to G)
Viewing Angle
Operating Mode
AH-IPS, Normally Black, Transmissive
Support Color
1.07B 104% (CIE1931)
Light Source
GB-r LED , 30K hours , W/O Driver
Weight
4.15/4.36Kgs (Typ./Max.)
Designed For
LM300WQ6 SLA1 30 Inch LCD TV Panel with Hard Coating and 350CD Brightness for High-Quality Display
Frame Rate
60Hz
Touch Panel
Without
Interface Type
92 pins LVDS (4 ch, 10-bit) , Connector
Power Supply
12.0V (Typ.)
Environment
Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C