TRSLH150-30
Certification :
API Certificate, ISO Certificate
Place of Origin :
Xi'an,China
MOQ :
1 SET
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, L/C, D/A, D/P, Western Union
Supply Ability :
30 Sets Per Month
Delivery Time :
20 days after deposit
Packaging Details :
Iron or wooden case
Capacity :
120m3/h
Matching Pump :
TRSB5*4-14J
Motor Power :
37kw
Work Pressure :
0.25 to 0.4Mpa
Inlet Diameter :
150mm
Nozzle Diameter :
30mm
Hopper Dimension :
600*600mm
Burden Speed :
<60kg/min
Weight :
1300kg
Dimension :
2000*1650*1100mm
Description
Mud Funnel with Aluminium Tube, Butterfly Valve and Nozzle Used in Jet Mud Mixer
Introduction
Application
Features of TRSLH Series Jet Mud Mixer
Specifications of TRSLH Series Jet Mud Mixer
Model TRSLH150-50 TRSLH150-40 TRSLH150-30 TRSLH100
Matched Pump TRSB8×6-13J(55kw) TRSB6×5-13J(45kw) TRSB5×4-14J(37kw) TRSB4X3-11J(15kw)
Treating Capacity 240m3/h 180m3/h 120m3/h 60m3/h
Working Pressure 0.25~0.40Mpa 0.25~0.40Mpa 0.25~0.40Mpa 0.25~0.40Mpa
Inlet Diameter 150mm 150mm 150mm 100mm
Nozzle Diameter 50mm 40mm 30mm 30mm
Hopper Size 750x750mm 750x750mm 600x600mm 600x600mm
Burden Speed ≤100kg/min ≤80kg/min ≤60kg/min ≤40kg/min
Weight 1600kg 1450kg 1300kg 1100kg
Dimension 2200*1700*1200mm 2200*1700*1200mm 2000*1650*1100mm 2000*1650*1100mm