CA45-A010K226T
Certification :
rohs
Place of Origin :
CN
MOQ :
10
Price :
consult with
Payment Terms :
T/T,Western Union
Supply Ability :
100000
Delivery Time :
5-8days
Packaging Details :
T/R
Operating Temperature :
-55℃~+125℃
Equivalent Series Resistance (ESR) :
3Ω@100kHz
Tolerance :
±10%
Capacitance Value :
22uF
Product Catalogue :
Tantalum Capacitor
Description
CA45-A010K226T Conventional chip-type tantalum capacitors 22uF ±10% 10V
Product features
  • Epoxy resin molded packaging, in sheet form, easy to integrate, with polarity
  • Standard: QJ/PWV109-2003;
Product size specifications (mm)
Shell Number EIABritish system code EIAMetric code L W1 H S W2
A 1206 3216-16 3.20±0.20 1.60+0.20 1.60±0.20 0.80±0.20 1.20±0.20
B 1210 3528-19 3.50±0.20 2.80±0.20 1.90±0.20 0.80±0.20 2.20±0.20
C 2312 6032-25 6.00±0.20 3.20±0.20 2.50±0.20 1.30±0.20 2.20±0.20
D 2917 7343-28 7.30±0.20 4.30±0.20 2.80±0.20 1.30±0.20 2.40±0.20
E 2917 7343-43 7.30±0.40 4.30±0.40 4.10±0.40 1.30±0.20 2.40±0.20
V 2924 7361-36 7.30±0.40 6.10±0.40 3.60±0.40 1.35±0.20 3.00±0.20
W 2924 7361-41 7.30±0.40 6.10±0.40 4.10±0.40 1.35±0.20 3.00±0.20
G 3329 8575-45 8.50±0.40 7.50±0.40 4.50±0.40 1.80±0.20 4.50±0.20
S 4335 11090-45 11.0±0.40 9.00±0.40 4.50±0.40 1.50±0.20 7.00±0.20
T 4349 110125-55 11.0±0.40 12.5±0.40 5.50±0.40 1.50±0.20 10.5±0.20
CA45-A010K226T Conventional Chip-Type Tantalum Capacitor 22uF ±10% 10V for Industrial and Automotive Applications
Packaging & Shipping
Frequently Asked Questions
How to obtain the price?
What is your delivery time?
What are your payment terms?
Factory pricing with 30% deposit and 70% balance payment via T/T before shipment.
What are the shipping options?
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
FILETTI
Model Number :
CA45-A010K226T
Certification :
rohs
Place of Origin :
CN
MOQ :
Price :
consult with
Contact Supplier