SFI-100T-1/2-A711T,SFI-100T-3/4-A711T
Certification :
CCC,CE
Place of Origin :
USA
MOQ :
1
Price :
Payment Terms :
L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
10
Delivery Time :
6 Weeks
Packaging Details :
Original case
Service :
Compatible fluids
Temperature Limits :
-20 to 212°F
Pressure Limits :
125 psi
Viscosity Maximum :
200 SSU
Power Requirements :
8 to 28 VDC
Accuracy :
±5% of FS
Frequency Output Range :
0 to 100 Hz
Mounting Orientation :
Horizontal
Electrical Termination :
Black lead: Ground; White lead: 5 VDC out pulse; Green lead: 8 to 28 VDC out pulse; Red lead: 8 to 28 VDC supply