WS10SG-1000-10V-L10-M4-D8
Certification :
cc,ce
Place of Origin :
China
MOQ :
1
Price :
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
10
Delivery Time :
1-2 WEEKS
Packaging Details :
Original package
Type :
Position Sensors
Measurement range :
100 / 125 / 375 / 500 / 750 / 1000 / 1250 mm
Output :
4 ... 20 mA
Linearity :
±0.10% f.s.
Sensing device :
Precision potentiometer
Protection class :
IP65
Temperature range :
-20 ... +85 °C
Weight :
1kg
Description
ASM WS10SG-1000-10V-L10-M4-D8 Position Sensors
Precision Potentiometer ASM WS10SG-1000-10V-L10-M4-D8 Position Sensors for 1000 mm Measurement Range
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
AMS
Model Number :
WS10SG-1000-10V-L10-M4-D8
Certification :
cc,ce
Place of Origin :
China
MOQ :
1
Price :
Contact Supplier