GM37-555SH
Certification :
RoHS/ISO9001:2000/ISO14001/TS16949
Place of Origin :
ShenZhen China
MOQ :
2000PCS
Price :
Negotiation
Supply Ability :
5000KPCS/Month
Delivery Time :
35Days
Packaging Details :
Carton Box
Voltage Range :
24V Or Customized
Material :
Metal Gear High precision gear
Diameter :
37mm
No Load Speed :
100RPM
No Load Current :
600mA
Rated Load Torque :
35000g.cm
Rated Load Speed :
75RPM
Rated Load Current :
7000mA
Gear Ratio :
150:1
Description
Hofon Motor 37mm GM37-555SH DC micro brushed gear motor 6V 12V 24V large torque for grass mower