DWJ150-1800
Certification :
IOS9001
Place of Origin :
China Hebei Dongguang
MOQ :
1 Line
Price :
Negotiate
Payment Terms :
L/C, T/T
Supply Ability :
1 Line/130 Days
Delivery Time :
According to product
Packaging Details :
Wooden case or wrapping film
Model type :
DWJ150-1800
Automatic frade :
Auto
Speed :
150m/min
Width :
1800mm
Description
DESCRIPTION OF MACHINES
No.
Machine name
QTY
Remarks
1
Rail and tracks
4Sets
Manual,Include railing and tracks
2
CSF200 cassette type single facer
1 Set
Chrome plated сorrugated roller E flute, made by 48CrMo Chrome , corrugated roller diameter upper 360mm and Lower 320mm, according to the speed automatic control glue thickness, glue part use stainless steel, Touch screen and PLC use SIEMENS brand
Cassette change system
2 Sets
Chrome plated сorrugated roller F,G flute, made by 48CrMo Chrome , corrugated roller diameter 320mm, according to the speed automatic control glue thickness, glue part use stainless steel, Touch screen and PLC use SIEMENS brand
TERMS AND CONDITIONS
Trade terms
FOB Shanghai
Payment
30% deposit by T/T & 70% by T/T before shipment.