STFP60-125
Certification :
CE
Place of Origin :
China
MOQ :
1000pcs
Price :
Negotiable
Supply Ability :
5000pcs/day
Color :
White
name :
Rccb Breaker
In :
16,25,32,40,63,80,100,125A
Pole :
2P,4P
Install :
Fixed
Texture :
plastic
Description
125A High Quality STFP60-125 2P,4P Single ,Three Phase 230/400V RCCB Circuit Breaker A or AC model IEC61008 Standard
The RCCB is mainly suitable for use in variety of plants and enterprises, building construction, commerce, guesthouses and families, it can be used in circuits up to single phase230V, three phase 400V 50 to 60 Hz. RCCB is also suitable for use on DC pulse system.
Description
Residual Current Circuit Breaker with Over Current Protection is used to protect against electrical leakage in the circuit of 50/60Hz, rated voltage 230/400V,rated current up to 40A.
So the RCCB can protect the circuit against overload, short circuit and electrical leakage
125A STFP60-125 2P 4P 230/400V RCCB Circuit Breaker A Or AC Model IEC61008 Standard
Specifications
Model Electronic type / magnetic type
Residual Current characteristics A, AC
Pole NO 2P/4P
Rated Current (A) 16A,20A,25A,32A,40A,63A;80,100,125A
Rated Voltage (V) 230/ 400V
Rated Residual operating current 30 ma , 100ma ,300ma ,500ma
Rated conditional resdual short circuit current 6KA
Electro-machanical endurance over 4000 cycles
FAQ
When can I get the price?
How can I get a sample to check your quality?
After price confirmation, you can require for samples to check our quality.
Can you do the design for us?
How long can I expect to get the sample?
What about the lead time for mass production?
What is your terms of delivery?
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
SONTUOEC
Model Number :
STFP60-125
Certification :
CE
Place of Origin :
China
MOQ :
1000pcs
Price :
Negotiable
Contact Supplier