HC-A003-9P-DIP13.7R-1.5A-BF-C-B-29
Package :
Through Hole
Model Number :
Description
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: HC-A
  • Origin: Shenzhen, China
  • Material: Copper Alloy (C), Iron (I)
  • Color: Black
  • Certifications: Not specified
Technical Specifications
Part NumberProduct NameTypeLengthMaterialCurrent RatingConfigurationColorModel Example
HC-A-003-9P-DIP13.7R-1.5A-BF-C-B-29HC-A-003-9P-DIP13.7R-1.5A-BF-C-B-29 (Plug-in Board)13.7mmC=Copper Alloy ()1.5A9P (9 Pin)BlackHC-A003-9P-DIP13.7R-1.5A-BF-C-B-29
2504101957_HCTL-HC-A003-9P-DIP13-7R-1-5A-BF-C-B-29_C42924246.pdf
Send your message to this supplier
Send Now
Electrical Connector HCTL HC-A003-9P-DIP13.7R-1.5A-BF-C-B-29 9P DIP Type 13.7mm Length 1.5A Current
Ask Latest Price
Number of Ports :
1
Number of Contacts :
9P
Current Rating :
1.5A
Detection color :
黑色
Voltage Rating :
30V
Operating Temperature :
-25℃~+70℃
Contact Supplier