| Model | KH76B Squeeze Hose Pump |
| Output | 18000~28000 L/h |
| Rated pressure | 1.0 MPa |
| Rev. | 40~55 r/min |
| Hose length | 1900 mm |
| Max. particle dia. | 6 mm |
| Max. suction dist. | 5 m |
| Motor power | 11.0/ 15.0 KW |
| Reducer type | Cycloidal reducer |
| Note: 1. Driven power could be electric motor or diesel engine. 2. Various squeeze hoses are available for pumping different materials. 3. Customized pump is available. | |
