ABS07-32.768KHZ-T
Place of Origin :
Japan
MOQ :
package qty
Price :
contact sales for updated price
Payment Terms :
T/T
Supply Ability :
1000+
Delivery Time :
2 weeks
Packaging Details :
tape and reel
Manufacturer :
ABRACON
Package / Case :
3.2 mm x 1.5 mm
Category :
LOW PROFILE CRYSTAL
Extended temperature :
-55°C to +125°C
Frequency :
32.768 kHz
Load Capacitance :
12.5 pF
Description
ABS07-32.768KHZ-T Abracon Crystal 0.032768MHz ±20ppm 12.5pF Flexural 70000Ohm 2-Pin CSMD T/R
Key Features
  • Low frequency in small size SMD
  • Guaranteed ESR of 60kR maximum for low power designs
  • 0.9mm height ideal for high density circuit boards
  • Seam sealed ceramic package offers excellent environmental & heat resistance
  • Extended temperature -55°C to +125°C for industrial applications
Technical Attributes
Find Similar Parts
ECCN / UNSPSC / COO
Send your message to this supplier
Send Now
ABS07-32.768KHZ-T Abracon Crystal 0.032768MHz 20ppm 12.5pF Flexural 2 Pin CSMD T/R
Ask Latest Price
Brand Name :
Abracon
Model Number :
ABS07-32.768KHZ-T
Place of Origin :
Japan
MOQ :
package qty
Price :
Payment Terms :
T/T
Contact Supplier