Custom Modern Outdoor Kitchen GAS BBQ Grill Stainless Steel LPG Gas Grill
Specification:
| Model | Outdoor Kitchen Stainless Steel LPG Gas Grill |
| Material Type | Stainless Steel |
| Finishing | Not Coated |
| Feature | Easily Assembled, Easily Cleaned, Electronic Pulse Ignition |
| Safety Device | Flame Safety Device, High Pressure Protection Device |
| Gas Type | LGP |
| Cooking area | 80X46cm |
| Dimension | 245X67X125cm |
| Carton size | 87X70X130cm |
Feature:
-Main body: S/S
-Stainless steel outdoor kitchen GAS BBQ
-Lid (Double): Stainless steel material 430
-Warming rack: Stainless steel material
-Firebox: S/S 430material
-S/S 430 control panel & doors & side panels & bottom panels
-Aluminum valves
-Left and Right side canbinets
-S/S 430 tables & doors & side panels & sinks & bottom panels & side burner bowl & cover
-Rotisseries and Motor included
More Image:



More type:
