Commercial glass door supermarket display cooler air cooling refrigerator with split radiator
Advantage:
1. We are a professional manufacturer,Our new workshop with 25000sqm 3 work lines, and capacity is 150units/day.
2. Most modle are in stock, and the delivery time can be guaranteed within 3-10 days.
3. Flexible MOQ, mixed container and LCL goods are acceptable
4. Our warranty is 2 years for compressor, 1 year for other parts . 1% free spare parts against container order qty.
5. LED light color, bottom panel, LOGO brand can be customized based on your requirement.

| Model | RB3350 |
| Unit size | 3350*760*2115mm |
| Package size | Cabinet 3400*800*2160mm Condenser 980*760*485mm |
| Rated voltage/frequency | 220VAC~240VAC, 60Hz |
| Temperature range | 2~10C for beverage -22~-18C for frozen food |
| Refrigerant | R404a |
| Net volume (L) | 3500L |
| Evaporator | Copper tube aluminum fin |
| Evaporator motor fan | 8*20W |
| Thermostat | Digital Display |
| Light | LED, Cool white |
| Cooling system | Fan Cooling System |
| Shelves | 5-Layer 420mm, PVC Coating Wire Frame |
| Inner colour | White |
| Outer colour | White |
| Usage | Beer/Cola/Beverage/Wine |
| Application | Supermarkets, Convenience stores, Shopping malls |
| Warranty | 1 Year |
Product display



Packing & Delivery

Sample is woden box package for 100% transporation safety,
Bulk order/container order with plywood package.
Customized is acceptable if customers have different requirement.