The M6 Cooling Wind Fan features a precision-crafted core and portable neck design for convenient personal cooling on the go.
| Model Name | P7 neck fans |
|---|---|
| Power Input | 5V 1A |
| Battery Capacity | 3000mAh |
| Fan Power | 5W max |
| Product Size | 56×52×97.5mm |
| Gross Weight | 300g |
| Package Size | 55×55×103mm |
| Color Options | Black, White |
| Certifications | FCC, ROHS, CE |
| Warranty | 6 months |