| Model Name | E08 Cycling Sunglasses |
|---|---|
| Weight | Approximately 450g |
| Frame | Multiple styles (ODM/OEM accepted) |
| Color Options | Orange, Black, Blue |
| Master Chip | Novatek NT96562+JL7018F |
| Compatible System | iOS and Android |
| Bluetooth | BT5.3 |
| Speaker Model | 25*9 speakers |
| Microphone Model | ML-3857-2718-T1P1 all direction mic |
| Lens Material | 3 layer anti-scratch lenses, polarized lenses |
| Appearance Material | Front frame: TR90, arms/temples: PC |
| Color Box | 164*70*56mm |
|---|---|
| Outer Carton | 365*345*328mm |