HBS860H Hybrid Servo Driver 1000RPM 86 Series Closed Loop Stepper Motor Driver
| Product Name | HBS860H |
|---|---|
| Size | 151×97×105mm |
| Supply Voltage | 18~70VDC/24~100VDC |
| Output Current | 0~8.2A |
| Subdivision Range | 400~51200ppr |
| Pulse Frequency | 0~200KHz |
| Encoder Current | 50mA |
| Adapted Motor | NEMA 23/24/34 series 1000 line encoder two-phase closed loop stepper motor |
| Product Weight | 570g |