Medicine Box Carton Folder Gluer Machine
Technical characteristics
- Humanized design accessories installation, test and change order is easily and fast
- The machine adopt frequency converter and the infinite variable speed . stability and saving energy.
- the feeder paper unit adopt the high quality belt independent transmission . low noise , accuracy paper . smooth operation
- the left and right move the size , adopt the tooth rod adjustment . easy operation
- professional correction device
- the high speed electric kick board counter
- the pressure unit stacker cardboard the up and down belt adjustment simple and easy to operate

MODEL :CQM-1000 1200
| CARTON | Max. A | Min.A | Max.B | Min.B | Min.C | Min.D | Min.F |
| SIZE | 550mm | 70mm | 1000mm | 200mm | 8mm | 70mm | 51mm |
| Speed | 0~220m/min |
| used for cardboard | 300-800g paper ,B,C,E,F fluter cardboard |
| Glue box way | One side or double size |
| Feeder way | Auto successive |
| Glue | Solute type |
| Power | AC220V,4.0KW |
| Weight | 2200kg |
| Size | 9300×1650(1850)(2050)×1300mm |
| Counter | 0~999999 |